Okul Gezegeni yaklaşıyor

Beslenme dünyası Aile Yaşamı

Büyümeyi öğrenin   

Çocuklar okula dönüşle birlikte, okul dışı ve sportif adanmaların sıklıkla eklendiği yoğun bir faaliyet dönemine başlarlar.

Sağlıklı bir diyet, çeşitli bir menü ve dengeli bir beslenme bu nedenle gerekli enerjilerini sağlamak ve fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek için gereklidir. Aşağıdaki tavsiyeler, çölyak çocuklar için de uygundur, tabii ki doğru önlemlerle. Bu çocuklar, diğerlerinden farklı olarak, ne yiyeceğini ve nelerden kaçınacağını öğrenmek zorunda kalacaklar. Yani, kendileri için mümkün olan en sağlıklı ve en doğru şekilde nasıl büyüyeceklerini öğrenecekler.

Haftayı planlama

Çölyak çocuklara çeşitli ve dengeli bir diyet sunmak için, temel besinlerin yokluğunu veya tekrarlarını önlemek için günün tüm öğünlerini uyumlu hale getiren haftalık bir menünün nasıl planlanacağını öğrenmek çok yararlıdır.

Okulda öğle yemeği

Birçok çölyak çocuk okulda yemek yiyor: bazıları kantinde, diğerleri kendi öğle yemeğini getiriyor. Okul kantinleri tipik olarak yüksek kalite standartlarına sahiptir ve görevli personel çocukların besin ve kalori ihtiyaçlarına çok dikkat eder. Normalde çölyak çocuklar için ayrıca glütensiz bir diyet önerirler. Ebeveynlerin görevi, hammaddelerin kalitesini ve yemeklerin doğru hazırlanmasını takip etmektir. Çölyak çocuğunun paketlenmiş bir öğle yemeğini eve getirmesi durumunda, beslenme dengesini göz önünde bulundurmak önemlidir.

Çocuğunuzun ihtiyaçları hakkında okulu bilgilendirmenize ve ilgili tüm yürütücülerin çocuğunuzun refahı için gerekli önlemleri almasını sağlamanıza yardımcı olmak için, aşağıdaki bağlantılara tıklayarak bulduğunuz belgeleri indirin, yazdırın, okula götürün ve paylaşın okul personeli ile.